Başa Dön

Paradoks Bozuldu

Terzi sonunda kendi söküğünü dikebildi.

Aylardır ha bitti ha bitecek dediğim, sonra aman ne olacaksa olsun krizlerine girdiğim... Bak böyle güzel oldu dedikten 5 dakika sonra bu da böyle olmadı ama ne yapayım canım diye delirdiğim! Oldu mu oluyor mu olacak mı diye kafayı yediğim web sitemi, sonunda online edebildim.

Bu bir ‘Terzi kendi söküğünü dikemez’ paradoksuydu.

Ben o zamanlar ‘Terzi kendi söküğünü dikemez’ lafını terzinin beceriksizliği sanıyordum. Kimse bana demedi ki o iş böyleyken böyle diye. Ben de henüz bilmezken anlamını, babamın az biraz ahını almış olabilirim. 

Bu durum öyle bir çıkmaza girdi ki çünkü, küçükken babama ‘Sen nasıl terzisin, herkesin kıyafetini dikiyorsun benim bir kıyafetimi aylarca dikemedin!’ diye carlayışlarımın lanetini yaşıyordum adeta. Sanki ‘Bak, ya kıyafetimi dikersin ya da çıplak gezerim!’ diye ettiğim tehditlerin acısı çıkıyordu. Dükkanda müşteri varken, babamı hiç tanımıyor gibi içeri girip müşteri edasıyla ‘Terzi, bizim işler ne zaman bitecek. Aylardır dikemedin!’ diye fırça çekişlerimin ve kikir kikir gülüşlerimin cezasıydı belki de. 

Çok sonra anladım bunun bir paradoks olduğunu ama… O zaman da akıllanmamıştım. Çok iyi hatırlarım, babamdan aldığım harçlıkla hiç utanmadan dükkana gidip ‘Kaç para benim işler, parası neyse vereyim de dik artık şu kıyafetleri!’ diye diklenmiştim. Belli ki fazla üstüne gitmişim adamcağızın.

Bir an bu paradoksu üstümden hiç atamayacağımı düşünsem de sonunda başardım. 
Bir hayırlı olsun duanızı alırım artık.

Bu arada babamı çok seviyorum. (Anne seni de çok seviyorum)

Logo: Özkan Kurşunlu (Sonsuz teşekkürler)

Özlem Kılıç Ekrem EKİZ 18 Mayıs 2017 Perşembe
"Merhaba; Özlem, öncelikle siten hayırlı olsun. Hayatta her şey gönlünce olsun :)"
Özlem Kılıç Özlem Kılıç 18 Mayıs 2017 Perşembe
"Ekrem merhaba, çok teşekkür ederim güzel yorumun ve dileğin için. Her şey gönlümüzce olsun :)"
Yorum Bırak